DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Vaše Jitka Bičíková

 

   

                                                                 
Něco o mě: Vyrůstala jsem v léčitelské rodině, kdy místo hraní jsem se s nadšením sama chtěla  a učila od mé babičky a z druhé strany od mého Táty,  jak a kdy se sbírají bylinky, jak se vyrábějí  různé lektvary, masti,obklady a vše čím příroda pomůže vyléčit všechny nemoci. Byla jsem hyperaktivní dítě toužící vše vědět a znát tajemství celého Vesrmíu. Aniž by mě k tomu někdo nutil, sama jsem hledala informace,  vzdělávala se. Nasávala informace z Encyklopedií, knih, medicíny, anatomie, bylin, léčitelské knihy. Sama jsou se v 10 letech učila anatomii, Herbáře a latinské názvy bylin, tak silná chuť vše vědět u mě byla. A už v tak ranném věku jse uměla pro celou rodinu nasbírat a namíchat směsi léčivých bylin, které jsem ovládala zpaměti a vše znát bylo pro mě samozřejmostí. Celé léto jsem chodila s babičkou do venkovské knihovny si půjčovat staré moudré knihy, s kterými jsem trávila čas a hltala je v samotě ve stanu na statku. Pro ostatní jsem byla TO "divné dítě", které nikdo nechápe a já jem nechápala nějak ostatní. Tehdy nebyly dostupné duchovní moudra a informace jako je tomu nyní. Až postupem let jsem pochopila, že jsem byla jiná z určitého důvodu a poslání, kterým jsem byla tady na Zemi předurčena. 

Moje vnitřní touha být nápomocná celému světu, všem nemocným a sociálně slabým, byla natolik silným "motorem", že léčit a pomáhat lidem bylo v dospělosti samozřejmostí a jasným životním posláním. Proto také moje práce vychází z celého mého života a letitých zkušeností, které teď předávám lidem dál. 

I já jsem si prošla trpkým a drsným obdobím v životě, co by vystačilo pro 4 životy člověka. Od narození jsem byla stále nemocné dítě až do dospělosti. Celý život až do 35 let jsem byla více nemocná, než zdravá. Stále jsem bojovala s nějakými zdravotními komplikacemi a nemocemi. Dvě třetiny života do tohoto věku byly jen samé potíže všeho druhu prostřídané s občasnými chvílemi oddechu. Teď už vím, že to byla silná karmická zátěž, ale bylo to neuvěřitelné těžké to vše ustát a zvládnout.

Zdravé tělo jsem neznala. Od narození jsem znala jen nemocnice, lékaři, názvy všech možných léků a nemocí. Tvrdá škola medicína v praxi. Hodněkrát jsem už život chtěla vzdát, když jsem neviděla žádné uzdravení a žila jen v utrpení, nemocech a velké bolesti. Od toho se odvíjela psychika, vztahy a dalšlí. Myselal jsem, že jsem prokletá. Lékaři si mě přehazovali jako horký brambor a často si semnou nevěděli rady až do doby, kdy jsem narazila na Modrou Alfu, kinezilogii, psychosomatiku a léčitelskou cestu.. Tato cesta mi otevřela nový obzor, odpovědi, které jsem hledala "proč se to děje zrovna mně" a takové ty AHA momenty odpovědí.. Najednou vše začalo dávat smysl, proč se to vše dělo a zdravotní stav se mi začal zlepšovat. Paradoxně tyto zkušenosti, které jsem si musela životem zakusit na "vlastní kůži", mě dovedly pochopit, že moje cesta pomáhat druhým byla už předurčena i mou nelehkou cestou, abych jasně pochopila, kudy jít, tak jako to pochopilo už mnoho léčitelů svojí cestou přede mnou.

Každý by měl pochopit svoji karmu a pracovat na její rozpuštění a odblokování. A každý má volbu - žít neustále ve své karmě, nebo na ní pracovat a splácet své činy z minulých životů. A tak jako já tenkrát měla své pomocné anděly, tak vy máte možnost mít anděly své. Proto jsem teď tady, abych Vám mohla dál jako posel předávat vše, co mě život naučil a dal do vínku jako velký dar.

V dospělosti jsem se začala věnovat a studovat léčebné masáže, převážně lymfatické, detoxikační a hubnující, které mě ihned chytily za srdce a staly se mou srdeční záležitostí. Nejvíce mě však oslovily a naplňují lymfodrenáže, které cítím jako moje životní poslání. Zaměřuji se proto hlavně NA LÉČBU LYMFEDÉMŮ, OTOKŮ KONČETIN - rukou (onkologických, po chemoterapiích a ozařování), tak nohou, ZAVODŇOVÁNÍM TĚLA, zablokované, ucpané a zanesené LYMFY.

Vzdělání a praxe:

Jsem zdravotní sestřička, lymfoterapeutka a masérka. Vystudovala jsem Střední a Vyšší zdravotnickou školu 5. Května na Praze 4 - Všeobecná sestra. Vyšší školu jsem již studovala při zaměstnání, takže to byl dobrý masakr a dřina :))) V rámci této školy jsem si prošla úžasnými stážemi po všem nejrůznějších nemocničích odděleních, které mi daly velké zkušenosti a vědomosti. Prošla jsem se lůžkovými částmi na Interně v Motole, chirurgie ortopedie operační sály, dětskou chirurgií, neurologíí, internou a diabetologii v IKEMU, IKEM ARO, JIP, plicní v Thomayerově nemocnici, onkologií, stomatochirurgií, oční FTN, gynekologickým oddělením na Bulovce, Apolináře (porodní sály), psychiatrická léčebna v Bohnicích, geriatrie, domov seniorů Hagibor a další. Vyzkoušela jsem si a prošla mnoha ambunacencemi i lůžkovými odděleními, operačními zákroky. Bylo to těžké zkloubit dohromady ještě s pracovním nasazením, ale splnila jsem si tím svůj sen a zase mě to posunulo dál.

Pracovala jsem 6 let jako lymfoterapeutka a zdravotní sestra ve zdravotnickém Lymfologickém středisku na Praze 1 - tzv. Lymfologii. Byla věnována denodenní zdravotnické léčbě LYMFEDÉMŮ, onkologickým pacientům a nemocným lidem právě se "sloními nohy" - LYMFATIKŮM. Spolupracovala jsem s týmem zdravotních lymfoterapeutů pod vedením lymfologického lékaře, který byl ze skupiny lékařů, kteří s Lymfologií u nás v ČR začínali a založili ji. 

Dále na „stará kolena“ jsem si splnila svůj životní sen dodělat si Vysokou zdravotnickou školu v Praze. Při mém šíleném pracovním ultra-mega tempu to byl popravně opravdu drsný „porod“, slzy, vyčerpání, sáhnutí si na dno a neskutečná dřina, strhaná jak péro od gauče, žádná sranda... Byly to obrovské vnitřní BOJE, když jste alternativní duchovní člověk a musíte se nutit učit věci, s kterými absolutně nesouhlasíte. Skousávání zubů, mozek a duše velmi bojovala s Matrix systémem zdravotnictví. Jenže právě my, duchovní lidičky, je potřeba, abychom rozsvěcovali SVĚTLO tam, kde není, tedy ve zdravotnictví a v tomto temném Matrix systému. To byl i důvod a pohon začít prosvětlovat tmu v tomto oboru. Moje snaha a sen, aby se konečně klasická medicína začala propojovat s tou PŘÍRODNÍ a DUCHOVNÍ. Snažím se a dělám co můžu, ale není to lehký úkol.

    

   

Až jsem načerpala veškeré vědomosti a zkušenosti, chtěla jsem se osamostatnit a vytvořit si svůj vlastní komplexní přístup při léčbě otoků a propojit medicínský přístup s přírodním, alternativním a duchovním. Nyní mám své vlastní specializované Lymfocentrum na léčbu lymfy a vše kolem ní, v kterém si zakládám na komplexní a individuální přístup. Lymfologii se věnuji již více jak 14 let.

Též pořádám SEMINÁŘE O LYMFĚ A OTOCÍCH PO CELÉ ČR. Píši na toto téma své knihy O Lymfě a pravidelné články do různých časopisů. O LYMFĚ se stále ještě málo mezi lidmi ví, málokdo ji zná, proto se snažím být "průkopnicí" této záhadné a mocné tekutiny a předávat informace a své zkušenosti světu, že ji nesmíme brát na lehkou váhu. Hledám, bádám, a sama  zkouším nové a nové možnosti léčby této záhadné tekutiny. Ukázat jak mocná LYMFA je a a jaké všechny nemoci s fatálními následky může způsobit, aniž by jsme přikládali důraz tomu, že to může být právě ONA, ta zahleněná lymfa a ucpaný lymfatický systém, který Vaše nejrůznější nemoci může spustit. Snažím se a chci, aby nejen ženy pochopily, že je LYMFA stále ještě všude popisována POUZE jako kosmetický problém a je VELMI nebezpečně zlehčována a podceňována. 

Věřím na propojení těla s psychikou a věnuji se těmto technikám již přes 8 let v praxi s pacienty.
Spojuji fyzickou pomoc s mentální. Snažím se najít především jádro problémů v nás samých, v naší psychice a našem myšlení. Základ všech problémů hledám s pacienty v naší duši, psychice - tedy u nás známé pod pojmem PSYCHOSOMATIKY - DUŠEVNÍ PŘÍČINY NEMOCÍ. Tam, kde problém vždycky, ať chceme nebo ne právě začíná. Protože pokavad člověk je psychicky v pořádku a neřeší žádné stresy, bloky, traumata a problémy, nemá důvod být nemocný.

KAŽDÁ NEMOC - je ukazatel toho, co nemáme vyřešeného a co jsme nuceni vyřešit, odblokovat, dořešit, a každý máme v knize Osudu napsaný zvlášť svůj SCÉNÁŘ  co tento život máme prožít, vyřešit, naučit se a protrpět si. Jak se k tomu postavíme je už jen a jen na nás...

Léčbu vyznávám svým vlastním individálním profesionálním přístupem, a to jak z hlediska medicíny, tak spojením alternativy, speciální stravy, psychosomatiky, tedy komplexní léčbou - od fyzické pomoci, bylin, různých doplňků, pomůcek, tejpů, domácích a výživových rad, psychologické pomoci pro Vaši duši a mnoho dalšího. Základ je ale "chtít pomoc, být trpělivý a pracovat sám na sobě..".  

Ráda Vám pomohu krok za krokem vést Vás Vašim životem a pomoci vám pevně uchopit život a své zdraví, štěstí do rukou, tak abyste byli ve všech aspektech svého života spokojení. :-)

Nenechejte si nikým vzít svou Naději a víru v zázraky. To je ta jediná věc, kterou Vám nikdo nemůže vzít :) 

Vaše Jitka  

  

                                       

                                                                                        

Moje vzdělání a praxe:

 • Kurz lymfatických masáží (rok 2007, Praha)
 • Kurz sportovních a rekondičních masáží (rok 2007, Praha )
 • Kurz čínských technik (Praha, rok 2007)
 • Kurzy REiki I. a REiki II. (rok 2006,2011, Kralupy nad Vltavou)
 • Kurz Indické masáži hlavy (Praha, rok 2010)
 • Kurz Reflexní masáže chodidel Patakyovi (Jesenice u Prahy rok 2008)
 • Kurz Reflexní lymfodrenáže (Budfit centrum, Praha 2008)
 • Seminář Postizometrické relaxace, centrum BudFit (Praha 2008)
 • Dornova metoda a Breussova masáž, (Praha 2008)
 • Havajská masáž, (Centrum regeneračního vzdělávání, Praha 2007)
 • Anticelulitická masáž a zábaly (Centrum regeneračního vzdělávání, Praha 2007)
 • Seminář o bolesti zad (Praha, BudFit 2007)
 • Seminář "Fyzioterapie algických vertegrogenních syndromů", (Praha 2007)
 • Seminář "Masérské a čínské techniky v praxi" (rok 2008 Praha)
 • Reglexologie nohy (Praha 2008)
 • Kurz BAUMTEST - léčba a zjišťování psychického stavu klienta dle kresby stromu
 • Seminář Čínská medicína, moxa a baňkování v praxi maséra (rok 2008 Praha)
 • Seminář "Uvolňování blokád dle Dr. Ying WU Wang, dle TČM" (Praha 2007)
 • Semináře Detralex - léčba varixů v praxi (Praha, rok 2011,2012)
 • 7 let (rok 2007 - 2012) lymfoterapeutka, masérka  a rehabilitační sestra na Lymfologii Praha - specializované pracoviště zaměřené na léčbu lymfedémů a lymfatického systému, otoků a obezity (léčba byla vedena ambulantně, léčení onkologických pacientů s otoky po chemoterapiích a ozařování, těžké obezity, atd.)
 • od r. 2006  jsem absolvovala mnoho esoterických seminářů a kurzů, např. Modrá Alfa, Reiki, Duchovní příčiny nemocí, Cesty k sobě, psychologie můžu a žen, Miluj svůj život, Do tajů regresní terapie a kineziologie, tajemnství meditací a pozitivního myšlení a mnoho dalšího.
  Zajímám se o esoteriku, duchovno, numerologii, výklady z cikánských a andělských karet, bylinky, duchovní příčiny nemocí a propojení psychických bloků a jejich odstranění, karmická zatížení, mezilidské vzahy, jejich příčiny, důsledky a pochopení.
 • R. 2011 Kurz Cikánských karet a různé semináře ohledně výkladů 
 • Semináře o  zdraví propojené s psychikou, pozitivním myšlení a dopadem naší stravy, 
  semináře o výživě a správné skladbě jídelníčků, semináře o hubnutí a zdravé stravě, krevních skupinách.
 • R. 2013 Kurz tělových svící Praha
 • r. 2014 Tejpování Lymfatického systému, Praha